Rusya


Rusya'dan Sevgilerle
- Rusya ile uçak düşürme mevzusundan sonra aramız epeyce bozuktu.Bu aralar biraz işler düzelmiş görünsede, bu sizi yanıltmasın.Ruslar, Türklere karşı uygulamalarından geri adım atmış değiller.
- Pasaport kontrol noktasında size ızdırap olup;askere gittin mi?,silah kullanmayı biliyor musun?,ne işin var burda ? şeklinde bitmeyen sorularla karşılaşabilirsiniz ve epeycede bekleyebilirsiniz.
- Rusya,şu an Türk vatandaşlarından vize istiyor ama gemi yoluyla Rusya'ya giderseniz;belli bi ücret ödeyerek vizesiz 72 saat Rusya'da geçirebilirsiniz.
(Gemi ile gideceğiniz firmadan bilgi alın,yolculuğa çıkmadan)

St. Petersburg Rehberi 

Church on spilled Blood
- Rusya şehirleri içinde en güzeli,St Petersburg ama Avrupa'nın en güzel şehri veya şehirlerinden biri demek zor.
- St Petersburg gezilecek yerler :Emirtaj müzesi,Kazan Katedrali,Church of the Savior on Blood (renkli kubbeleri olan kilise,kime sorsan gösterir..),Nevsky Caddesi,Aziz İsaak Katedrali,Dostoyevski Müzesi (Dostoyevski burda yaşamış,evini müzeye çevirmişler).
Listeyi uzatmak mümkün.

-Emirtaj (Hermitage) Sarayı / Müzesi, dünyanın en büyük müzelerinden biri.Adam akıllı gezmek için nerdeyse 1 günü burda geçirmelisiniz.
Kesinlikle görmeye değer bir müze.
-Emirtaj müzesinin içindeki sanat eserleri ve tarihi eserlerin yanında,binanın kendisi ve bina içindeki dekorasyonda sanat eseri niteliğinde.
Saray Meydanı

Admirality

- Eğer bir kaç gün yada bir hafta gibi bi süre kalacaksanız.Gezmek istediğiniz yerleri haritada belirleyip,bulundukları yere göre gruplara ayırabilirsiniz.Bu şekilde bütün yerleri yürüyerek bile görmeniz mümkün.
- Görmeyi planladığınız yerlerin hangi günler ve saatlerde açık olduğuna önceden bakın.Sonra oraya kadar gidip."Biz abidik gubidik bi sebepten kapalıyız simdi,siz sonra gelin" yazısıyla karşılaşmayın.              

 Aziz Isaak Katedrali Manzara

- Aziz İsaak (Saint İsaac) katedralinin çatı kısmına çıkıp şehri seyredebilirsiniz.Ortaçağ hikayelerinde prensesin hapsedildiği kulenin içindekiler gibi; dar ve dönen basamaklardan,yürüyerek çıkılıyor.Yanınızda çoluk çocuk,yaşlı,hasta varsa,buraya çıkmanızı tavsiye etmem.(Boşa bilet parası vermeyin)

- Rusya'da hizmet ve ürün fiyatları Türkiye'ye yakın,hatta daha ucuz.Eğer Avrupa'nın godoman ülkelerinden birinde yaşıyorsanız ve Rusya'ya gidiyorsanız.Deymesinler keyfinize.

- Finlandiya'ya yolunuz düşer burdanda Rusya'ya geçmek isterseniz.Finlandiya-Rusya arasında hem gemi hemde tren seferleri var.Böyle bi seyahatte mağdur olmamak için  Schengen vizesi hakkında yazımı okuyun.

-Gemi yolculuğunda güzel eğlenceler ve aktiviteler bulabilirsiniz


Önceki
Sonraki